DJEČJI VRTIĆ PRIVLAKA

UPRAVNO VIJEĆE

Privlaka, 17. ožujka 2021. godine

Na temelju članka 26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj 10/97, 107/07, 94/13, 98/19) i članka 66. Statuta Dječjeg vrtića Privlaka, Upravno vijeće Dječjeg vrtića Privlaka raspisuje

N  A  T  J  E  Č  A  J

za prijam radnika na radno mjesto

spremač/spremačica (m/ž)

-           1 izvršitelj/ica na neodređeno vrijeme s punim radnim vremenom, uz obvezan probni rad od 30 dana

Uvjeti za radno mjesto: prema Zakonu o predškolskom odgoju i obrazovanju („Narodne novine“ broj 10/97, 107/07, 94/13, 98/19) i članku 8. Pravilnika o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u dječjem vrtiću („Narodne novine“ broj 133/97)

• osnovna škola.

Opis poslova:

• svakodnevno obavlja poslove čišćenja i higijene prostorija boravka djece, hodnika i drugih prostorija u objektu
  • čisti sobe nakon jela, svakodnevno briše i dezinficira stolove
  • čisti namještaj, premazuje ga zaštitnim sredstvima
  • pere i dezinficira sanitarne čvorove prema zakonskim propisima
  • svakodnevno čisti tepihe i prostirače, te ih iznosi i provjetrava po potrebi
  • svakodnevno čisti okoliš (igralište, stepeništa, terase i dr.)
  • pere vrata i prozore te prema potrebi čisti i pere rasvjetna tijela
  • vodi brigu o ispravnom postupku pranja rublja i drugih tekstilnih predmeta u stroju za pranje
  • glača posteljinu i drugu komadnu robu nakon pranja
  • skida zavjese za pranje i postavlja ih
  • redovito presvlači dječju posteljinu
  • svakodnevno postavlja i rasprema ležaljke
  • vodi brigu o nabavi sredstava za čišćenje
  • čisti pomagala u dvorištu
  • obavještava ravnatelja o nastalim kvarovima na sredstvima rada, postrojenjima i instalacijama
  • redovno iznosi otpadni materijal i smeće
  • brine o zatvaranju prozora i vrata po završetku radnog vremena
  • gasi svjetla u svim prostorijama
  • redovno provjetrava sve prostorije
  • svakodnevno nakon završetka rada zaključava sve ulaze u Vrtić
  • obavlja i druge poslove koji po naravi pripadaju ovom radnom mjestu.

Priložiti sljedeće:

• životopis,
  • dokaz o stečenoj stručnoj spremi,
  • kao dokaz o nepostojanju zapreka za zasnivanje radnog odnosa sukladno čl. 25.

Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju dostavljaju se sljedeći dokumenti (ne stariji od 6 mjeseci):

• uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak prema članku 25. stavak 2. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju,
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak prema članku 25. stavak 4. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju,
  • potvrda nadležnog Centra za socijalnu skrb da kandidat nema izrečenu mjeru za zaštitu dobrobiti djeteta iz članka 25. stavak 10. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju,
  • elektronički zapis odnosno potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje – ne starije od dana objave natječaja
  • preslika osobne iskaznice ili domovnice.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Isprave se prilažu u neovjerenoj preslici, a nakon odabira dostavljaju se izvornici.

Ako kandidat ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu u prijavi na natječaj pozvat će se na to pravo, uz prijavu priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta po natječaju, sve dokaze o ostvarenju prava prednosti pri zapošljavanju i rješenje o priznatom statusu iz kojeg je vidljivo navedeno pravo te na osnovu toga ima prednost pod jednakim uvjetima.

Pozivaju se osobe iz članka 102. stavak 1. – 3. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ broj 121/17.) da uz prijavu na natječaj dostave dokaze o ostvarivanju prava prednosti iz članka 103. stavak 1. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ broj 121/17.). Poveznica na internetsku stranicu Ministarstva:

https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843, a dodatne informacije o dokazima koji su potrebni u svrhu ostvarivanja prednosti pri zapošljavanju, potražiti na sljedećoj poveznici:  https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//NG/12%20Prosinac/Zapo%C5%A1ljavanje//POPIS%20DOKAZA%20ZA%20OSTVARIVANJE%20PRAVA%20PRI%20ZAPO%C5%A0LJAVANJU.pdf

Prijave o dokazima o ispunjavanju uvjeta dostaviti neposredno ili poštom u roku osam (8) dana od dana objave natječaja na stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, na adresu Općina Privlaka, Dječji vrtić Privlaka, Faličevci 7, 32251 Privlaka, s naznakom :“Za natječaj –spremač/spremačica – NE OTVARATI“.

Nepotpune i/ili nepravovremene prijave neće se razmatrati.

Za kandidate prijavljene na natječaj, koji ispunjavaju formalne uvjete, provest će se prethodna provjera znanja i sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta za koje se primaju, u obliku pisanog testiranja te intervjua.

O mjestu i vremenu održavanja intervjua, kandidati će biti obaviješteni putem web-stranice osnivača.

Kandidat koji ne pristupi testiranju, smatrat će se da je odustao od prijave na natječaj.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni putem web stranice Općine Privlaka.

Obavijest o rezultatima natječaja objavit će se na mrežnoj stranici Općine Privlaka.

Prijavom na natječaj, pristupnici natječaja su suglasni da Dječji vrtić Privlaka, kao voditelj zbirke podataka može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno propisima koji reguliraju zaštitu osobnih podataka.

Upravno vijeće Dječjeg vrtića Privlaka