Projekt: „Ojačaj svoj radni potencijal“

Projekt je u potpunosti financiran iz sredstava
Europske unije Europski socijalni fond
www.strukturnifondovi.hr
www.esf.hr

×

Poruka

Failed loading XML...

REPUBLIKA HRVATSKA
VUKOVARSKO-SRIJEMSKA ŽUPANIJA
OPĆINA PRIVLAKA

Općinsko izborno povjerenstvo Općine Privlaka

KLASA: 013-3/17-01/01
URBROJ: 2188/09-04-17-3
Privlaka, 21. travnja 2017. godine

O B A V I J E S T političkim strankama i biračima – predlagateljima kandidacijskih lista/kandidatura

Dana 20. travnja 2017. godine stupile su na snagu Odluke Vlade Republike Hrvatske o izborima za članove predstavničkih tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, izborima za općinske načelnike, gradonačelnike i župane te njihove zamjenike i odluke o izborima za zamjenike općinskih načelnika, gradonačelnika i župana iz reda pripadnika nacionalnih manjina, odnosno iz reda pripadnika hrvatskog naroda.

Ovlašteni predlagatelji obrasce i upute o potrebnoj dokumentaciji koja se dostavlja u  postupku kandidiranja mogu, počevši od 21. travnja 2017. kupiti u prodavaonicama Narodnih novina ili preuzeti s internetskih stranica Državnog izbornog povjerenstva (www.izbori.hr).

Ovlašteni predlagatelji kandidacijskih lista i kandidata su političke stranke i birači. Kada birači predlažu kandidacijske liste i kandidate, predlaganje je uvjetovano prikupljenim potpisima birača. Potpise birača za predlaganje kandidata za izbor općinskog načelnika, gradonačelnika i župana te njihove zamjenike dužne su prikupiti i političke stranke. Potreban broj potpisa propisan je člankom 11. i člankom 12. Zakona o lokalnim izborima („Narodne novine“ broj 144/12 i 121/16).

Prilikom zaprimanja kandidacijskih lista Općinsko izborno povjerenstvo Općine Privlaka izvršiti će provjeru podataka o kandidatima u kandidacijskim listama/kandidaturama pomoću informatičke aplikacije, kao i provjeru podataka o biračima koji podržavaju kandidacijske liste/kandidature.

Zbog vremena koje je potrebno izdvojiti za provjeru/obradu gore navedenih podataka (predvidivo 1-2 sata za svaku kandidacijsku listu) preporučuje se najava termina predaje kandidacijske liste /kandidature Općinskom izbornom povjerenstvu na sljedeće kontakte:

Telefon: 032/398-822
Mobitel: 099/326-11-95
Mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..

Sukladno članku 21. Zakona o lokalnim izborima („Narodne novine“ 144/12, 121/16) Općinsko izborno povjerenstvo Općine Privlaka obavještava sve ovlaštene predlagatelje kandidacijskih lista za članove općinskog vijeća Općine Privlaka te ovlaštene predlagatelje kandidata za općinskog načelnika Općine Privlaka da svoje kandidature mogu predati Općinskom izbornom povjerenstvu u roku od 14 dana od dana stupanja na snagu odluke o raspisivanju izbora, odnosno od 21 travnja 2017. godine (od 00,00 sati) do 04. svibnja 2017. godine (do 24,00 sata).

    
S ciljem omogućavanja svim sudionicima lokalnih izbora, pod jednakim uvjetima, predaje kandidacijskih lista/kandidatura, ovjera očitovanja o prihvaćanju kandidature, kao i mogućnosti pravodobnog dobivanja svih informacija koje su im potrebne vezano uz sudjelovanje na izborima,  uredovno vrijeme Općinskog izbornog povjerenstva Općine Privlaka bit će:

•    21.,24., 25., 26., 27. i 28. travnja i 2. svibnja 2017. godine - od 8,00 do 16,00 sati

•    22., 23., 29. i 30. travnja i 1. svibnja 2017. godine – od 10,00 do 14,00 sati

•    3. svibnja 2017. godine – od 8,00 do 20,00 sati

•    4. svibnja 2017. godine – od 8,00 do 24,00 sata

u prostorijama Općine Privlaka, Privlaka, Faličevci 7.

PREDSJEDNICA OPĆINSKOG IZBORNOG
POVJERENSTVA OPĆINE PRIVLAKA
Sonja Baran, dipl. iur.

 

SRP Općine Privlaka

SRP Općine Privlaka

Prostorni plan uređenja

Prostorni plan uređenja

Karta Općine Privlaka

Karta Općine Privlaka

Proračun

Savjetovanja s jvanošću

Proračun